ŽILKA IGOR - ŽILKOVÁ IVETA - GOEBELS ŽILKOVÁ ZUZANA - Agentúrna Kancelária Allianz-Slovenská poisťovňa, a.s. - 0917 921 927 - kontaktný email - Mnohoročné skúsenosti, dlhodobá starostlivosť

Ako sa poistiť?

Pre viac informácií a uzatvorenie poistenia nás kontaktujte cez 
Kontaktný Formulár.

Kontakty

Agentúrna kancelária
Mobil: 0917 921 927
Kontaktný e-mail
Žilka Igor
Mobil: 0905 616 208
Tel.: 043/4293 523
E-mail: Zilka@os.allianz.sk
Žilková Iveta
Mobil: 0918 968 802
Tel.: 043/4293 523
E-mail: Iveta.Zilkova@os.allianz.sk
Goebels Žilková Zuzana
Mobil: 0908 470 074

 

Väčšina Slovákov si myslí, že životné poistenie je dôležité. Toto ich presvedčenie však nie je premietnuté do reálnych činov. Odsúvanie tejto záležitosti spôsobuje, že mnoho ľudí nemá žiadne poistenie, alebo majú poistenie už neaktuálne, keďže sa viac zameriavajú na iné finančné priority.

Pokým si niektorí z nich môžu dovoliť čakať a odkladať toto podstatné rozhodnutie na neskôr, tu je niekoľko dôvodov, kedy by ste skutočne mali zvážiť uzatvorenie životného poistenia čím skôr.

Keď máte niekoho radi. Ľudia majú tendenciu uzatvoriť životné poistenie, aby finančne zabezpečili ich blízkych, ako ich manžela či manželku, alebo dieťa, pre prípad smrti. Rovnako páry žijúce spolu v nemanželskom zväzku a ľudia, ktorí spolu nadobúdajú majetok, by mali zvážiť spôsob zabezpečenia jeden druhého navzájom. Takisto ľudia, ktorí poskytujú finančnú podporu svojim rodičom, alebo sú zodpovední za poplatky spojené s domovom dôchodcov, by mali porozmýšľať nad vhodným zabezpečením, ktoré by pokrylo ich finančné záväzky, v prípade potreby.

Keď niekomu dlhujete. Ak máte finančné záväzky alebo dlhy, ktoré by neboli pokryté v prípade vášho úmrtia, mali by ste zvážiť uzavretie životného poistenia. Napríklad, ak vlastníte domov, a dôjde k vášmu úmrtiu pred splatením hypotéky, vaši dediči nemusia byť schopní dovoliť si splácanie hypotéky bez vášho príjmu. Podobne, ak podnikáte a umriete pred tým, ako bude splatená vaša firemná pôžička, životné poistenie môže umožniť vašim dedičom udržať podnik fungujúci. Ak dôjde k vášmu rozvodu, táto poistka môže byť použitá na zaručenie, že výživné alebo detská podpora bude vyplatená v prípade vašej smrti.

Keď ste žena v domácnosti. Niektorí ľudia veria, že ak neprinášajú do domácnosti príjem, nepotrebujú životné poistenie. No ak ste doma a staráte sa o deti, tým čo robíte, vytvárate ekonomickú hodnotu. Skúste si prepočítať, koľko by vás vyšli náklady na starostlivosť o dieťa, upratovanie domácnosti, varenie a iné aktivity, ktoré by možno museli byť zabezpečené inými osobami v prípade vašej smrti. Rovnako si skúste zrátať o aký podiel príjmu by prišiel váš manžel alebo manželka, ak by tieto činnosti museli robiť namiesto vás. Životné poistenie by každopádne uľahčilo situáciu pre druhého rodiča, ktorý by potreboval pokryť tieto dodatočné náklady.

Keď ste mladý a zdravý. Cena životného poistenia rastie s vekom, v ktorom do poistenia vstupujeme. Poistné rastie s každým rokom odkladania tohto dôležitého rozhodnutia. Takisto, ľudia v mladom veku majú často bezproblémový zdravotný stav. Ak si uzavriete životné poistenie rovno na prahu dospelosti, nie len budete platiť nižšie poistné ako by ste platili pri uzatvorení rovnakého poistenia o 10 rokov neskôr, ale zároveň už budete krytý pre prípad závažných zdravotných problémov, ktoré by v budúcnosti mohli znížiť vaše možnosti zabezpečenia.

17.11.2014